Zadowolenie pracownikowKluczowym elementem każdej firmy, czy też przedsiębiorstwa, w którym pracuje więcej niż jedna osoba, jest bezwątpienia zadowolenie pracowników nie tylko z układów z szefem, wysokości pensji, czy też warunków pracy. Do zadowolenia pracowników należy także wliczyć ilość i jakość szkoleń i kursów, na które mogą oni uczęszczać w ramach przysługujących im w większości firm systemów doszkalających. Jak sprawić, aby zadowolenie z tego ostatniego, było w naszej firmie jak najlepsze? Nie od dziś przecież wiadomo, iż zadowoleni pracownicy znacznie lepiej i sumienniej wypełniają swoje obowiązki, a tym samym działają na korzyść całej spółki, czy firmy.

Szkolenia biznesowe coraz częściej przenoszą się do świata wirtualnego. Tutaj wystarczy raz przygotować odpowiedni materiał, aby był on dostępny dla pracowników w każdym momencie. Co więcej, będą oni mogli powracać do konkretnych partii materiałów w razie doraźnych potrzeb, bez konieczności żmudnego robienia jakichkolwiek notatek, które i tak zagubiłyby się wraz z upływem czasu…

Kompetencje pracowników to nie tylko ich umiejętności, ale także wiedza, którą oni dysponują i umiejętność jej praktycznego wykorzystania. Tych dwóch ostatnich elementów nie można się nauczyć samemu i właśnie w tym mają pomóc wszelkiego rodzaju kursy online. Nie dość, iż na konkretnych przykładach w sposób ciekawy i interesujący poprzez zastosowanie najnowocześniejszych technologii, kursanci zostaną wprowadzeni w dany temat i zagadnienia. Co więcej, firmy oferujące tego typu usługi po zakończonym szkoleniu oferują także zazwyczaj sprawdzenie zapamiętanych przez pracowników informacji poprzez specjalne interaktywne testy, które bazują na materiałach użytych podczas kursu właściwego. Nie ma tutaj jednak żadnych przeszkód, aby w razie niepowodzenia wrócić do konkretnej lekcji, czy części projekcji.

Pamiętajmy też, iż to właśnie pracownicy firmy w znacznym stopniu decydują o jej wizerunku i dlatego zwracajmy szczególną uwagę na to, na jakie kursy wysyłamy naszych pracowników, aby nie tylko zyskiwali oni na nich określone umiejętności, ale także byśmy nie wyrzucali naszych pieniędzy w przysłowiowe „błoto”.

Pokrewne

Poniżej zamieściliśmy odnośniki do artykułów, które mogą Was zainteresować jeśli chcecie dowiedzieć się coś o e-learningu.

COPYRIGHTS © eLMS.com.pl 2010/2011 wszystkie prawa zastrzerzone

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki