Wybor firmy oferujacej szkoleniaDecydując się na przeprowadzenie jakiegokolwiek kursu, czy też szkolenia w formie internetowej w naszej firmie, musimy zazwyczaj współpracować z firmą oferującą wdrażanie tego typu rozwiązań. Czym się jednak kierować przy wyborze danej firmy i danej platformy edukacyjnej? Czy tylko cena odgrywa tutaj istotną rolę?

Wbrew pozorom cena rzadko jest odzwierciedleniem rzeczywistej jakości kursu. Co więcej, często się może zdarzyć, iż dane rozwiązanie jakościowo i merytorycznie lepsze będzie tańsze od rozwiązań tylko z pozoru profesjonalnych. Czym więc zatem kierować się przy wyborze szkolenia e-learning, jeżeli nie ma to być cena?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na referencje danej firmy. Jeżeli wśród zrealizowanych projektów znajdziemy spółki szeroko znane na polskim rynku, możemy być niemal pewni, iż dana firma spełni swoje zadanie w należyty sposób. Nie jest to jednak pewna reguła i dlatego warto przyjrzeć się chociażby jednemu projektowi danej firmy. Z całą pewnością jego fragmenty powinny być ogólnodostępne na stronie firmowej producenta szkoleń e-learningowych. Warto zwrócić uwagę na to, czy nie występuje tam zbytnia monotonia – aby kurs internetowy był atrakcyjny dla odbiorcy końcowego (to jest pracownika firmy), musi być on innowacyjny i zaskakujący. Jeżeli w danej firmie zajmującej się e-learningiem każdy kurs wyróżnia się z tłumu, oznacza to ni mniej, ni więcej, iż pracują w niej ludzi obdarzeni kreatywnością, a tym samym będą w stanie zadbać i o nasz projekt.

Warto zwrócić także uwagę na współpracę firmy z klientem, gdyż to głównej od zrozumienia potrzeb klienta zależy efekt końcowy, który powinien być zadowalający nie tylko dla niego, ale także dla osób, które będą później z ów kursu korzystać.

Nowe podejście do sposobu przekazywania wiedzy za pośrednictwem Internetu i innych mediów jest dzisiaj nieodłącznym elementem każdej kampanii edukacyjnej. Nie ma tutaj żadnego znaczenia, czy planujemy szkolenie dla dwóch pracowników, czy dla dwustu – w każdym z przypadków e-learning sprawdzi się doskonale.

Pokrewne

Poniżej zamieściliśmy odnośniki do artykułów, które mogą Was zainteresować jeśli chcecie dowiedzieć się coś o e-learningu.

COPYRIGHTS © eLMS.com.pl 2010/2011 wszystkie prawa zastrzerzone

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki