Podnoszenie kwalifikacjiJedną z najważniejszych rzeczy dla każdego pracodawcy jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji zatrudnionych pracowników. Aby firma rozwijała się z dnia na dzień oraz dotrzymywała kroku całemu rynkowi danej branży, pracownicy również muszą wykonywać swoje obowiązki w sposób należyty i dysponować przy tym odpowiednią wiedzą. Z reguły nie ma jednak czasu na urządzanie stacjonarnych szkoleń podnoszących kwalifikacje osób zatrudnionych, a rzadko który pracownik zgodzi się, aby poświęcić jego własny czas wolny na doszkalanie… Jak więc wybrnąć z takiej sytuacji?

Wbrew pozorom jest to stosunkowo proste rozwiązanie. Zważywszy na fakt, iż mamy XXI wiek i technologie telekomunikacyjne bardzo się rozwinęły, nie ma żadnych problemów i przeciwności, aby podnosić swoje kwalifikacje w sposób „zaoczny”. Ujmując to w prostsze słowa: nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracownicy zdobywali nowe umiejętności i doskonalili siebie podczas siedzenia przed monitorem w pracy (ot, chociażby w chwilach, kiedy nie ma petentów). Wiąże się to nie tylko z oszczędnością czasu, gdyż nie trzeba go specjalnie wygospodarowywać z normalnych godzin pracy, a jednocześnie pozwala podnieść nie tylko kwalifikacje zespołu, ale również jego zaangażowanie w pracę i prowadzenie projektów. Nie ma przecież nic lepszego, niż szef, który dba o rozwój własnej firmy zapewniając odpowiednie warunki do pracy swoim podwładnym – a takimi właśnie odpowiednimi warunkami jest bezpłatna możliwość doskonalenia własnej osoby.

Podczas tradycyjnych szkoleń, pracownicy zazwyczaj myślą o wszystkim, tylko nie o temacie danego szkolenia. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż zazwyczaj osoby prowadzące szkolenia robią to już odruchowo i ich monotonny głos nie zachęca do zastanawiania się na danym tematem. Co więcej, zazwyczaj całkowicie odwraca uwagę od spraw najważniejszych skupiając się tylko i wyłącznie na szczegółach, które mają marginalne znaczenie dla sensu całego szkolenia. W przypadku szkoleń online i podnoszenia swoich kwalifikacji za pośrednictwem Internetu, to sam kursant decyduje o jego szybkości, złożoności, czy też o ewentualnych powrotach do niezrozumiałych partii materiału. Jednym słowem – kursy online i szkolenia za pośrednictwem Internetu to same korzyści!

Pokrewne

Poniżej zamieściliśmy odnośniki do artykułów, które mogą Was zainteresować jeśli chcecie dowiedzieć się coś o e-learningu.

COPYRIGHTS © eLMS.com.pl 2010/2011 wszystkie prawa zastrzerzone

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki