Platforma edukacyjna

Z pewnością wielu z nas z doświadczenia wie, jakim problemem mogą być rozproszone programy pozwalające zarządzać nam szkoleniami i kursami. W tym też celu coraz więcej organizacji i uniwersytetów oferujących możliwość studiowania za pośrednictwem Internetu wdraża tak zwane platformy edukacyjne. Czyj jest takie oprogramowanie?

Platforma edukacyjna to specjalistyczne oprogramowanie pozwalające nam zapanować nad licznymi programami oraz organizacjami, które do tej pory zarządzały internetową oświatą. Te niezwykle nowoczesne rozwiązanie zapewni nam funkcjonalność oraz niezwykle sprawne prowadzenie szkoleń za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Jednym z podstawowych zadań, jakie stawiane są przed tego typu programami jest szybkie zarządzanie aktywnością edukacyjną oraz kompetencjami w organizacjach.

Jednym z ciekawszych programów dostępnych obecni na rynku jest platforma LMS WebHat. System ten zarządza dostępem do kursów i szkoleń online , na które zarejestrowali się poszczególni użytkownicy. Ponadto ułatwia wprowadzanie, zarządzanie, a także raportowanie aktywności szkoleniowych. Korzystanie z takiego zaawansowanego programu jest niezwykle proste, a pozwala na wiele. Ważne jest także to, że dzięki LMS WebHat można śledzić postępy wszystkich zarejestrowanych kursantów, nadzorować poszczególnych trenerów oraz monitorować satysfakcję uczniów podczas odbywania kursu czy szkolenia.

Większość pewnie teraz zastanawia się ile kosztuje takie rozwiązanie i myśli ,że będzie mowa o ogromnych pieniądzach. Tak jednak nie jest, gdyż platforma ta jest zintegrowana z otwartym standardem zapisu danych do e-Lerningu – SCROM, przez co pozwala na uniknięcie dużych kosztów obsługi szkoleń. Wdrożenie tak nowoczesnej technologii oprócz wymienionych wcześniej zalet gwarantuje niezawodną pracę z jakąkolwiek liczbą uczestników kurów oraz danych. Jeśli nadal się wahamy przeczytajmy kilka komentarzy na temat platformy LMS WebHat, a z pewnością wszelkie nasze wątpliwości zostaną rozwiane.

Pokrewne

Poniżej zamieściliśmy odnośniki do artykułów, które mogą Was zainteresować jeśli chcecie dowiedzieć się coś o e-learningu.

COPYRIGHTS © eLMS.com.pl 2010/2011 wszystkie prawa zastrzerzone

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki