Oszczednosc czasu pieniedzy iPodstawową kwestią e-learningu jest fakt, iż tego typu kursy i szkolenia mają przekazywać konkretną wiedzę, która powinna „utkwić” w głowach wszystkich kursantów. Co więcej, mają one to zrobić w taki sposób, aby był on jak najatrakcyjniejszy i najprzyjemniejszy dla pracownika korzystającego z takiego szkolenia. Jakie są jednak zalety tego typu nauki?

Przede wszystkim e-learning i wszelkiego rodzaju szkolenia „na odległość” służą nie tylko zdobywaniu wiedzy, ale także odpowiedniemu gospodarowaniu czasu. Wszyscy pracownicy mogą korzystać ze zgromadzonych materiałów wchodzących w skład kursu w czasie, który oni sami uznają za najstosowniejszy. Nie ma tutaj żadnego stresu związanego z popsutym samochodem, czy tramwajem i spóźnieniem na wykład. E-learning został stworzony właśnie po to, aby służyć ludziom i im pomagać i sprawdza się w tym znakomicie.

Co więcej, tego typu szkolenia na internetowych platformach edukacyjnych to także oszczędność finansowa z punktu widzenia firmy. Kurs e-learningu na niemalże dowolny temat jest dużo tańszy od tradycyjnego wykładu prowadzonego przez wykwalifikowanego i posiadającego odpowiednie kompetencje i podejście do pracowników trenera/wykładowcy. Wbrew pozorom, cięcie kosztów nie odbija się negatywnie na jakości samego kursu, a wręcz jest tutaj sytuacja odwrotna, gdyż większość badanych pracowników po przejściu tego typu kursów zgodnie stwierdza, iż są one łatwiej przyswajalne i prezentują wiedzę w ciekawszy sposób. Kolejną kwestią, którą trzeba poruszyć w przypadku szkoleń interaktywnych jest możliwość monitorowania postępów pracowników przez pracodawcę. Może on na bieżąco sprawdzać, w jakim stopniu materiał został przyswojony przez jego pracowników, jak również kontrolować stopień trudności pojęć zawartych w kursie do zaangażowania kursantów.

Podsumowując rozważania o szkoleniach biznesowych za pośrednictwem najnowocześniejszych technologii, wniosek nasuwa się tylko jeden: warto korzystać z tego, co podsuwa nam technika i wzorce zachodnie, aby doszkalać w taki sposób swoich pracowników i podnosić ich kwalifikacje, które często decydują o „być, albo nie być” wielu firm na rynku.

Pokrewne

Poniżej zamieściliśmy odnośniki do artykułów, które mogą Was zainteresować jeśli chcecie dowiedzieć się coś o e-learningu.

COPYRIGHTS © eLMS.com.pl 2010/2011 wszystkie prawa zastrzerzone

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki