Nauka rodem z science fictionKtóż z nas nie będąc dzieckiem i uczęszczając do szkoły nie zastanawiał się, jak to nauka będzie wyglądała czy to w niedalekiej przyszłości, czy też tej bardziej odległej. Większość tego typu wizji zapewne nie kojarzyła się z tradycyjnym siedzeniem w ławkach i robieniem nudnych notatek podczas wykładów, ale z interaktywną formą nauki poprzez wykorzystanie najnowocześniejszej techniki, która sprawi, iż wszystko samo wejdzie do głowy. Wbrew pozorom nie były to tylko wizje rodem z science fiction, ale coś, co istnieje już teraz. Mowa oczywiście o możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności poprzez szkolenia interaktywne za pośrednictwem Internetu i komputera.

Dla wielu może się to wydawać niezrozumiałe, jak internetowy kurs, gdzie nie ma żadnego wykładowcy, może konkurować z wykładem, czy prelekcją… Jest to typowe myślenie osób, które nigdy na oczy nie widziały żadnego kursu online, a tym samym nie brały w nich udziału. Jeżeli zagłębimy się w tematykę e-learningu, odkryjemy świat nauki do tej pory nieznanej. Nie ma tutaj żmudnego i nudnego uczestnictwa w wykładach o ustalonych godzinach, czy też potrzeby robienia podręcznych notatek. W internetowych kursach to kursanci sami ustalają sobie godziny, w których mają zamiar przerobić dany materiał, a nawet wybierają partie materiału, z którymi chcą zapoznać się w pierwszej kolejności. Warto jednak pamiętać, iż nie są to strony suchego tekstu, ale informacje przedstawiane przy pomocy tabel, wykresów, czy nawet popularnych ostatnio „map myśli”, przy pomocy których dużo łatwiej jest przyswoić więcej informacji, czy też dużo łatwiej jest do nich powrócić. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec co jest w nich ważne.

Gdzie tutaj jednak science fiction? Otóż nie są to też „płaskie” obrazki, ale animacje i filmy, które dodatkowo są interaktywne. Ich dalszy ciąg często zależy od tego, jakiej odpowiedzi udzieli użytkownik (kursant) chwilę wcześniej na zadane przez program pytanie. Brzmi niewiarygodnie? Zapraszamy do zapoznania się z jakimkolwiek kursem online.

Pokrewne

Poniżej zamieściliśmy odnośniki do artykułów, które mogą Was zainteresować jeśli chcecie dowiedzieć się coś o e-learningu.

COPYRIGHTS © eLMS.com.pl 2010/2011 wszystkie prawa zastrzerzone

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki