E-learning jest lepszyPomimo tego, iż coraz większa ilość firm, zarówno tych dużych, jak i małych, decyduje się na zastosowanie e-learningu w szkoleniach organizowanych dla swoich pracowników, to ta forma nauki nie stała się metodą dominującą. Dlaczego pomimo tego, iż niesie ona konkretne korzyści w stosunku do tradycyjnych wykładów, prelekcji i ćwiczeń prowadzonych przez jednego, czy też kilku wykładowców, nie zastąpiła ich całkowicie?

Nie wynika to bynajmniej z faktu, iż e-learning nie cieszy się zaufaniem wśród pracowników, czy też pracodawców. Coraz większa ilość osób zaczyna doceniać taką formę nauki, jednakże nie wzrasta ona lawinowo. Przygotowanie jednego kursu online, który będzie stał na wysokim poziomie zarówno merytorycznym, jak i w oprawie audio-wizualnej wymaga niestety odpowiedniej ilości czasu i niestety trzeba się liczyć z tym, iż decydując się na przeprowadzenie tego typu kursu dostosowanego specjalnie do potrzeb naszego rynku zbytu, czy też warunków firmy, potrzeba będzie kilku tygodni. Patrząc jednak na ten fakt przez pryzmat efektów, które można osiągnąć, warto chyba poczekać…

Dlaczego jednak e-learning nie zdobywa w naszym kraju popularności tak szybko jak ma to miejsce chociażby w Europie Zachodniej? Patrząc na historię naszego kraju, nie od dziś to nie my wyznaczamy najnowsze trendy i nie my jako pierwsi korzystamy z dobrodziejstw techniki. Pomimo tego, iż w wielu przypadkach to właśnie nasi rodacy są prekursorami nowych rozwiązań, to u nas się one nie przyjmują – wynika to głównie z braku ufności do nowych rzeczy, który trzeba przezwyciężać. Jednakże w związku z tym, iż wszystko przychodzi do nas z niewielkim opóźnieniem, możemy już korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i platform edukacyjnych, które już zostały docenione przez klientów zachodu, a tym samym mamy niemal stuprocentową pewność, iż spełnią również nadzieje firm, które decydują się na tego typu doszkalanie swoich pracowników.

Czy już za kilka lat e-learning wyprze tradycyjne formy podnoszenia swoich kwalifikacji? Nic nie jest wykluczone…

Pokrewne

Poniżej zamieściliśmy odnośniki do artykułów, które mogą Was zainteresować jeśli chcecie dowiedzieć się coś o e-learningu.

COPYRIGHTS © eLMS.com.pl 2010/2011 wszystkie prawa zastrzerzone

Właściciel strony ma wszelkie prawa do treści i grafiki